yks. mon.
nominatiivi vuodâ vuodduuh
akkusatiivi vuodduu vuodduid
genetiivi vuodduu vuoddui
illatiivi vuoddui vuodduid
lokatiivi vuoddust vuodduin
komitatiivi vuodduin vuodduigijn
vuodduiguin
abessiivi vuodduuttáá vuodduittáá
essiivi vuodân
partitiivi vuodâd
Full paradigm →

vuodâ (subst.)

yks. mon.
nominatiivi vuodâ vuodduuh
akkusatiivi vuodduu vuodduid
genetiivi vuodduu vuoddui
illatiivi vuoddui vuodduid
lokatiivi vuoddust vuodduin
komitatiivi vuodduin vuodduigijn
vuodduiguin
abessiivi vuodduuttáá vuodduittáá
essiivi vuodân
partitiivi vuodâd
Full paradigm →
vuodâ Word history → Texts →
  • vuodâ subst. yks. nominatiivi

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

vuodâ is a possible form of ...

vuodâ Word history → Texts →
  • vuodâ subst. yks. nominatiivi