subst. yks. nominatiivi
passâ
subst. yks. genetiivi
paasâ
subst. yks. akkusatiivi
paasâ
subst. yks. illatiivi
paasân
subst. yks. lokatiivi
paasâst
subst. yks. komitatiivi
passáin
subst. yks. abessiivi
pasâttáá
subst. essiivi
passân
subst. partitiivi
passâd
subst. mon. nominatiivi
paasah
subst. mon. genetiivi
pasâi
subst. mon. genetiivi
paasâi
subst. mon. akkusatiivi
paasâid
subst. mon. illatiivi
passáid
subst. mon. lokatiivi
paasâin
subst. mon. komitatiivi
pasâigijn
subst. mon. komitatiivi
pasâiguin
subst. mon. abessiivi
pasâittáá
Full paradigm →

passii (interj.)

subst. yks. nominatiivi
passâ
subst. yks. genetiivi
paasâ
subst. yks. akkusatiivi
paasâ
subst. yks. illatiivi
paasân
subst. yks. lokatiivi
paasâst
subst. yks. komitatiivi
passáin
subst. yks. abessiivi
pasâttáá
subst. essiivi
passân
subst. partitiivi
passâd
subst. mon. nominatiivi
paasah
subst. mon. genetiivi
pasâi
subst. mon. genetiivi
paasâi
subst. mon. akkusatiivi
paasâid
subst. mon. illatiivi
passáid
subst. mon. lokatiivi
paasâin
subst. mon. komitatiivi
pasâigijn
subst. mon. komitatiivi
pasâiguin
subst. mon. abessiivi
pasâittáá
Full paradigm →

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

passii is a possible form of ...

passâ Word history → Texts →
  • passâ subst. avledet diminutiv subst. yks. akkusatiivi
  • passâ subst. avledet diminutiv subst. yks. genetiivi