yks. mon.
nominatiivi njollâ njoolah
akkusatiivi njoolâ njoolâid
genetiivi njoolâ njolâi
njoolâi
illatiivi njoolân njolláid
lokatiivi njoolâst njoolâin
komitatiivi njolláin njolâiguin
njolâigijn
abessiivi njolâttáá njolâittáá
essiivi njollân
partitiivi njollâd
Tievâslâš paradigma →

njollâ (subst.)

yks. mon.
nominatiivi njollâ njoolah
akkusatiivi njoolâ njoolâid
genetiivi njoolâ njolâi
njoolâi
illatiivi njoolân njolláid
lokatiivi njoolâst njoolâin
komitatiivi njolláin njolâiguin
njolâigijn
abessiivi njolâttáá njolâittáá
essiivi njollân
partitiivi njollâd
Tievâslâš paradigma →
njollâ Word history → Teevstah →
  • njollâ subst. yks. nominatiivi

Kavnih-uv čuolmâ?

Jis kaavnah feeilâ, vääldi ohtâvuođâ mijjân. Muštâl vädisvuođâ já tom, mon lääđejeijee teikâ kánnyk lah kiävttám teikâ mon sääni tun uuccih ko vädisvuotâ iiđij

njollâ lii máhđulâš häämi säänist ...

njollâ Word history → Teevstah →
  • njollâ subst. yks. nominatiivi