yks. mon.
nominatiivi kyeli kyeleh
akkusatiivi kyele kuolijd
genetiivi kyele kuolij
illatiivi kuálán kuolijd
lokatiivi kyeleest kuolijn
komitatiivi kuolijn kuolijguin
kuolijgijn
abessiivi kyelettáá kuolijttáá
essiivi kyellin
partitiivi kyellid
Tievâslâš paradigma →

kyeli (subst.)

yks. mon.
nominatiivi kyeli kyeleh
akkusatiivi kyele kuolijd
genetiivi kyele kuolij
illatiivi kuálán kuolijd
lokatiivi kyeleest kuolijn
komitatiivi kuolijn kuolijguin
kuolijgijn
abessiivi kyelettáá kuolijttáá
essiivi kyellin
partitiivi kyellid
Tievâslâš paradigma →
kyeli Word history → Teevstah →
  • kyeli subst. yks. nominatiivi

Kavnih-uv čuolmâ?

Jis kaavnah feeilâ, vääldi ohtâvuođâ mijjân. Muštâl vädisvuođâ já tom, mon lääđejeijee teikâ kánnyk lah kiävttám teikâ mon sääni tun uuccih ko vädisvuotâ iiđij

kyeli lii máhđulâš häämi säänist ...

kyeli Word history → Teevstah →
  • kyeli subst. yks. nominatiivi