yks. mon.
nominatiivi kyeli kyeleh
akkusatiivi kyele kuolijd
genetiivi kyele kuolij
illatiivi kuálán kuolijd
lokatiivi kyeleest kuolijn
komitatiivi kuolijn kuolijgijn
kuolijguin
abessiivi kyelettáá kuolijttáá
essiivi kyellin
partitiivi kyellid
Tievâslâš paradigma →

kyeli (subst.)

yks. mon.
nominatiivi kyeli kyeleh
akkusatiivi kyele kuolijd
genetiivi kyele kuolij
illatiivi kuálán kuolijd
lokatiivi kyeleest kuolijn
komitatiivi kuolijn kuolijgijn
kuolijguin
abessiivi kyelettáá kuolijttáá
essiivi kyellin
partitiivi kyellid
Tievâslâš paradigma →
kyeli Word history → Teevstah →
  • kyeli subst. yks. nominatiivi

Kavnih-uv čuolmâ?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

kyeli lii máhđulâš häämi säänist ...

kyeli Word history → Teevstah →
  • kyeli subst. yks. nominatiivi