preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâdâm kielâdim
yks. 2.p. kielâdah kielâdih
yks. 3.p. kielâd kielâdij
kaks. 1.p. kielâdeen kielâdáim
kaks. 2.p. kielâdvettee kielâdáid
kaks. 3.p. kielâdává kielâdáin
mon. 1.p. kielâdep kielâdijm
mon. 2.p. kielâdvetteđ kielâdijd
mon. 3.p. kielâdeh kielâdii
preesens kielt.
kielâd
preteriti kielt.
kielâdâm
perf.partisiippi
kielâdâm
Full paradigm →

kielâdiđ (verbi)

preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâdâm kielâdim
yks. 2.p. kielâdah kielâdih
yks. 3.p. kielâd kielâdij
kaks. 1.p. kielâdeen kielâdáim
kaks. 2.p. kielâdvettee kielâdáid
kaks. 3.p. kielâdává kielâdáin
mon. 1.p. kielâdep kielâdijm
mon. 2.p. kielâdvetteđ kielâdijd
mon. 3.p. kielâdeh kielâdii
preesens kielt.
kielâd
preteriti kielt.
kielâdâm
perf.partisiippi
kielâdâm
Full paradigm →
kielâdiđ Word history → (Not found in our corpus)
  • kielâdiđ verbi infinitiivi
  • kielâdiđ verbi imperatiivi mon. 2.p.

preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâm kiellim
yks. 2.p. kielah kiellih
yks. 3.p. kiälá kielâi
kaks. 1.p. kielleen kieláim
kaks. 2.p. kielâvettee kieláid
kaks. 3.p. kiellâv kieláin
mon. 1.p. kiellâp kielâim
mon. 2.p. kielâvetteđ kielâid
mon. 3.p. kielih kiellii
preesens kielt.
kielâ
preteriti kielt.
kiellâm
perf.partisiippi
kiellâm
Full paradigm →

kiellâđ (verbi)

preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâm kiellim
yks. 2.p. kielah kiellih
yks. 3.p. kiälá kielâi
kaks. 1.p. kielleen kieláim
kaks. 2.p. kielâvettee kieláid
kaks. 3.p. kiellâv kieláin
mon. 1.p. kiellâp kielâim
mon. 2.p. kielâvetteđ kielâid
mon. 3.p. kielih kiellii
preesens kielt.
kielâ
preteriti kielt.
kiellâm
perf.partisiippi
kiellâm
Full paradigm →
kiellâđ Word history → Texts →
  • kiellâđ verbi

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

kielâdiđ is a possible form of ...

Der/d
  • avledning: -d verbi infinitiivi
  • avledning: -d verbi imperatiivi mon. 2.p.
kiellâđ Word history → (Not found in our corpus)
  • kiellâđ verbi
kielâdiđ Word history → (Not found in our corpus)
  • kielâdiđ verbi infinitiivi
  • kielâdiđ verbi imperatiivi mon. 2.p.