yks. mon.
nominatiivi kielâ kielah
akkusatiivi kielâ kielâid
genetiivi kielâ kielâi
illatiivi kielân kieláid
lokatiivi kielâst kielâin
komitatiivi kieláin kielâigijn
kielâiguin
abessiivi kielâttáá kielâittáá
essiivi kiellân
partitiivi kiellâd
Full paradigm →

kielâ (subst.)

yks. mon.
nominatiivi kielâ kielah
akkusatiivi kielâ kielâid
genetiivi kielâ kielâi
illatiivi kielân kieláid
lokatiivi kielâst kielâin
komitatiivi kieláin kielâigijn
kielâiguin
abessiivi kielâttáá kielâittáá
essiivi kiellân
partitiivi kiellâd
Full paradigm →
kielâ Word history → Texts →
  • kielâ subst. yks. akkusatiivi
  • kielâ subst. yks. genetiivi
  • kielâ subst. yks. nominatiivi

preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâm kiellim
yks. 2.p. kielah kiellih
yks. 3.p. kiälá kielâi
kaks. 1.p. kielleen kieláim
kaks. 2.p. kielâvettee kieláid
kaks. 3.p. kiellâv kieláin
mon. 1.p. kiellâp kielâim
mon. 2.p. kielâvetteđ kielâid
mon. 3.p. kielih kiellii
preesens kielt.
kielâ
preteriti kielt.
kiellâm
perf.partisiippi
kiellâm
Full paradigm →

kiellâđ (verbi)

preesens (onne) preteriti (jieht)
yks. 1.p. kielâm kiellim
yks. 2.p. kielah kiellih
yks. 3.p. kiälá kielâi
kaks. 1.p. kielleen kieláim
kaks. 2.p. kielâvettee kieláid
kaks. 3.p. kiellâv kieláin
mon. 1.p. kiellâp kielâim
mon. 2.p. kielâvetteđ kielâid
mon. 3.p. kielih kiellii
preesens kielt.
kielâ
preteriti kielt.
kiellâm
perf.partisiippi
kiellâm
Full paradigm →
kiellâđ Word history → Texts →
  • kiellâđ verbi imperatiivi kielt.
  • kiellâđ verbi ind. preesens kielt.
  • kiellâđ verbi imperatiivi yks. 2.p.

Find a problem?

If you find any bugs, please get in touch with us. Describe the problem, and tell us what web browser or mobile phone you were using, or what word you were searching for when you encountered the problem.

kielâ is a possible form of ...

kiellâđ Word history → Texts →
  • kiellâđ verbi imperatiivi kielt.
  • kiellâđ verbi ind. preesens kielt.
  • kiellâđ verbi imperatiivi yks. 2.p.
kielâ Word history → Texts →
  • kielâ subst. yks. akkusatiivi
  • kielâ subst. yks. genetiivi
  • kielâ subst. yks. nominatiivi